Gjykata liron ish-prefektin e Fierit

Aktualitet

 

I arrestuar 3 ditë më parë nga Policia e Tiranës për akuzat e mashtrimit ndaj një qyteti kanadez, gjykata sot ka vendosur  të lejë të lirë ish-prefektin e Fierit, Bujar Hasanaj.

Hasanaj mësohet se ka lënë garanci një shumë parash prej 13 milionë lekësh.

Me vendimin e lirimit nga qelia, Gjykata e Tiranës ka vendosur që atij ti ndalojë daljen jashtë Shqipërisë.

Për këtë arsye, Bujar Hasanaj ka dorëzuar pasaportën dhe kartën e identitetit, ndërsa duhet të paraqitet 1 herë në javë në policinë gjyqësore.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?