SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Skandal/ Kandidati për Dekan i Fakultetit të ‘Histori Filologji’ firmos dhe vulos akoma pa u zgjedhur. Dokumenti

Në nje njoftim të bere publik nga Fakulteti i Historise dhe Filologjise ne lidhje me festat e 28-29 Nentorit dhe ditet e pushimet si rrjedhoje e tyre, ka dal ne pah nje shkrese e firmosur dhe vulosur nga Dekani qe akoma nuk eshte Dekan pasi zgjedhjet ne kete Fakultet akoma nuk jane kryer. Zgjedhjet per Dekanin e Fakultetit zhvillohen në date 7 Dhjetor.

Ky njoftim eshte ne kundershtim me ligjin dhe procesin zgjedhor ne fakultetin e Historise dhe Filologjise. Në fakultet po behen zgjedhje per Dekan dhe Sabri Laci eshte kandidat per Dekan dhe konkurent i tij eshte, Aljula Jubani. Dhe si presion ndaj Aljules ky urdher eshte në emrin e Sabri Lacit.

Ja dokumenti i njoftimit zyrtar te Fakultetit me firme dhe vule te kandidatit per Dekan qe tashme eshte vetshpallur si i tille:

 

 

 

 

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?