SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Këto janë aparatet që po shpërndahen për të fotografuar fletën e votimit/ Foto

Policia thotë se janë evidentuar raste të shitblerjes së votës si edhe të shpërndarjes së disa aparatëve fotografikë posaçërisht për fotografim vote.

NJOFTIMI I POLICISE

Policia e Shtetit disponon informacion te mjaftueshem se elemente te caktuar kane ne perdorim dhe shperndare aparate (si ne foto), me te cilat do te tentojne te fotografojne voten si deshmi per voten e blere. Policia e Shtetit thekson se do te jete shume e ashper per ndeshkimin e çdo krimi elektoral dhe ka marre te gjitha masat per t’ju pergjigjur ne kohe çdo eventualiteti. Nen mbikqyrje po mbahen elemente me tendece blerjen e votes, ne procesin e 25 Qershorit

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?