SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetTe tjera

Kallëzohet në prokurori administratori i njësisë 2 në Tiranë Elez Gjoza

Administratori i njësisë bashkiake nr.2 në kryeqytet Elz Gjoza po ndiqet penalisht, pasi ka regjistruar në mënyrë fiktive 60-70 persona  me të njëjtin kod banimi në banesën e tij me qëllim elektoral.

Sipas policisë Gjoza që prej vitit 2013, kohë kur mbante postin e kreut të minibashkisë nr.2 dhe deri më sot ka regjistruar fiktivisht disa shtetas duke ju premtuar atyre vende pune në këmbim të votës. Elez Gjoza është emëruar në këtë detyrë si propozim i ardhur nga Lëvizja Socialiste për Integrim.

Elez Gjoza gjithashtu mban dhe postin e Presidentit të Federatës së Peshëngritjes.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?