SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetTe tjera

Nga Erald Shulla/ Asnjë maturant nuk do jetë më i diskriminuar nga politikat klienteliste.

Maturantet sot kane nje shprese e cila padyshim qe eshte Republika e Re dhe Lideri i saj Z. Lulzim Basha, i cili eshte zotuar se qe diten e pare te qeverise se tij ne Republiken e Re, do te ndryshoje ligjin per arsimin e larte.

Asnje maturant nuk do jete me i diskriminuar nga politikat klienteliste. Nuk do egzistoje me mundesia qe nje nxenes me mesataren e lart te detyrohet te ndjeke jashte deshires dhe mundesise ekonomike studimet ne shkolla private apo dege qe ai ose ajo nuk i deshirojne.

Ftoje te gjithe maturantet qe ne 25 qershor me voten e tyre ti japin jete dhe ta bejne realitet projektin e Republikes se Re dhe Lulzim Bashen Kryeminister.

Fotografia e Erald Shulla

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?