Nga Enkelejda Veliu: Aq të varfër ishim dikur…

Aktualitet Shkrime

Aq te varfer ishim dikur..sa kur vinin mysafir, trokisnim neper komshinj.
Ata tek ne…ne tek ata…
Varet si i merrnim rrogat.
E keshtu nje komshija jone…Xhixhja, keshtu i thonim pasi emrin e vertete se mesova kurre.
-Xheje, me jep nje pike vaj…me erdhen njerez sonte-i thonim
Ikte…
Vinte prape pas pak…

Me duhet dhe nje dore miell…
Serish…

Moj, me jep dhe nje filxhan sheqer…
E prape…shiko dhe nja dy jorgane..
-Xhixhe, i thoshte me te qeshur shpotitese nena ime. Merre mikun dhe hajdeni ketej nga ne sonte per darke…

E keshtu puna dhe me keta aleatet..
Merrni ckeni nga partia juaj…kryetar…sekretar…dhe ndonje anetar po patet…dhe hajdeni ketej nga ne…

Se listat…ne i kemi…
Ndaj them…

Rezultate imazhesh për varferi

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?