Tifozët e Skënderbeut kërcënojnë me vdekje gjyqtarin Jorgji.

Sport

Kane qene te shumta reagimit ndaj gjyqtarit Jorgji pas ndeshjes, ku Kukesi u shpall kampion i Shqiperise dhe per kete tifozet Korcare, por jo vetem ata bejne me faj gjykimin e njeanshem te gjyqtarit te ndeshjes.

Tifozët e ekipit të Skënderbeut akuzojnë drejtpërdrejt si fajtor të humbjes së titullit kampion në Kukës gjyqtarin Enea Jorgji.

Pas ndeshjes së shumë kontestuar, në faqen e profilit në Facebook të tifozëve të Skënderbeut kërcënohej me vdekje arbitri Jorgji.

Ai në ndeshjen me Kukësin nxori nga loja dy lojtarë të Skënderbeut me kartona të kuq dhe dha një penallti të diskutuar.

Image

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?