Çollaku/ Një sprovë për negociatorët e BE.

Aktualitet

Sot Kryeministri vuri ne pikpyetje serioze rolin dhe kontributin e cdo faktori nderkombetar ne Shqiperi.
Deklarimi publik se investimi i gjate dhe serioz i negociatoreve nga BE,ambasadoreve,negociatoreve etj permbledhur ne “Propozimet McCalister”,ishte “vetem nje loje” te ciles kryeministri nuk kishte asnje qellim ti qendronte seriozisht….,eshte nje neperkembje dhe shembje i autoritetit te atyre qe i quajme pale te treta.
Sot kryeministri shembi autoritetin e BE dhe negociatoreve gjermanike.
Me qendrimin e sotem te kryeministrit duket qarte se BE dhe negociatoret gjermane i ka marre seriozisht vetem Opozita.
Une shpresoj qe sot ne keto ore kritike per fatet e demokracise ne vend te reagojne BE dhe negociatoret gjermane.
Nese kjo nuk ndodh,do te jete e veshtire te gjesh dike ne Shqiperi ti besojne autoritetit te BE dhe negociatoreve te saj ne te tilla raste.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?