SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Aksidenti/Autobusi merr përpara me furi invalidin me karrocë

Një autobuz në Korçë ka marrë përpara me furi, një të moshuar invalid që po lëvizte me karrocë dhe e ka lënduar rëndë.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Zvirinë, sot.

G.F, rreth 32 vjeç, ishte duke drejtuar autobuzin me targa HMI8661 kur ka aksidentuar një shtetasin Dh.B, rreth 74 vjeç, i cili lëvizte me karrocë invalidi.

I moshuari u transportua në Spitalin Rajonal të Korçës dhe njoftohet se ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Grupi hetimor po punon për të zbardhur rrethanat e ngjarjes.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?