SPRINT NEWS ALBANIA

Sport

Super-gol i Llullakut në Kazakistan/ Video

Mesfushori shqiptar Azdren Llullaku ka shënuar golin e tij të parë me fanellën e skuadrës kazake, Astana. Futbollisti i kombëtares shqiptare shënoi golin e dytë në fitoren e arritur në shtëpi me shifrat 3-1 ndaj Akzhajik. Llullaku shënoi në minutën e 13 të takimit dhe si zakonisht festoi duke bërë me duar shenjën e shqiponjës. Astana, kampionia në fuqi e Kazakistanit, mban përkohësisht vendin e 6 në renditje me 4 pikë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?