Sport

Një tjetër shqiptar kërkohet nga Real Madrid

Pas lajmeve se Elseid Hysaj kërkohej nga disa skuadra elitare europiane, mes tyre edhe Real Madrid, nj tjetër shqiptar po përflitet se kërkohet nga “Los Blancos”.

Forma e dobët dhe lëndimet e shpeshta të Fabio Coentraos ka bërë që Marcelo të jetë zgjedhja e vetme e trajnerit Zinedine Zidane për krahun e majtë.

Kjo ka alarmuar edhe skuadrën spanjolle, e cila është në kërkim të një mbrojtësi të majtë.

Sipas AS, Reali ka targetuar dhe dëshiron të transferojë mbrojtësin e majtë të Betisit, shqiptarin 23 vjeçar, Riza Durmishi, i cili luan për Kombëtaren e Danimarkës.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?