SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Kapen 52 kg droge në Greqi, që vinte nga Shqipëria.

Kapet një sasi tjetër droge në Greqi, që vinte nga Shqipëria.

Një ngarkesë prej 52 kg lëndë narkotike e llojit kanabis u sekuestrua në Fusha e Kestrinës, në afërsi të kufirit shqiptaro-grek, në Igumenicë.

Sipas Antidrogës greke, 3 shqiptarë dhe një grek u arrestuan në flagrancë nën akuzën e trafikimit ndërkombëtar të lëndëve narkotike.

Policia tha se tre shqiptarët ishin transportuesit e drogës, ndërsa shtetasi grek porositësi i saj.

Nga verifikimi i dokumenteve rezultoi se shtetasit shqiptarë kishin hyrë në mënyrë të paligjshme në Greqi.

Ata u dërguan në gjykatën e Igumenicës, e cila vendosi masën e sigurisë me burg deri në përfundimin e hetimeve.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?