Te tjera

Si kanë qënë rrugicat e Tiranës nga ku janë xhiruar edhe disa filma të kinostudios. Foto+Video

Video e mëposhtme tregon disa nga rrugicat mbrapa “Shkollës së Kuqe”. Në gjuhën e vjetër, kjo lagje quhet “Mëhalla e durrsakëve”. Sot, në këtë zonë janë rrugët: “Haxhi Sina”, “Riza Cerova”, “4 Dëshmorët” dhe “Dervish Hekali”. Në këto lagje janë luajtur disa filma shqiptarë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?