Zbulohet kontrata e tmerrshme Milot-Balldre 15 milionë euro një km!

News 24” siguron kontratë marrëveshjen mes qeverisë dhe kompanisë fituese të koncensionarit për ndërtimin e rrugës Milot-Balldren. Sipas projektligjit të mbërritur në Kuvend për ndërtimin e këtij segmenti rrugor prej vetëm 17.2 km duhen gati 260 milionë euro. Kjo do të thotë se taksapaguesit shqiptarë do paguajnë shifrën e çmendur prej 15 milionë euro për […]

Vazhdo të lexosh

Ministrja Balluku jep lajmin e gëzuar/ Autostrada Tiranë-Durrës, me pagesë brenda Vjeshtës!

Brenda Vjeshtës së këtij viti, Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë planifikon nënshkrimin e kontratës koncesionare për autostradën Tiranë-Durrës, ku ndër të tjera synohet që kalimi për automjetet të bëhet me pagesë. Lajmi për TV SCAN bëhet me dije nga ministrja, Belinda Balluku e cila thotë se projekti për këtë aks iu është dorëzuar investitorëve, ndërsa […]

Vazhdo të lexosh

BLLOKOHEN RRUGËT, KRYEMADHI SHKON TE RRETHRROTULLIMI I PLEPAVE

Zbardhet shpërndarja e ish-deputetëve të LSI nëper qarqe. Në Durrës, te rrethrrotullimi i Plepave do të jetë kryetarja e LSI-se Monika Kryemadhi. Në Tiranë, te rrethrrotullimi Shqiponja do të jenë ish-deputetët Petrit Vasili, Luan Rama, Klajda Gjosha, Floida Kerpaci, Edmond Panariti dhe Erisa Xhixho. Në Shkodër: Agron Cela Në Lezhë:  Viktor Tusha Në Milot:  Perparim […]

Vazhdo të lexosh

Zjarr i madh në Milot

Një zjarr i madh ka përfshirë ditën e sotme Milotin. Nga informacionet e para mësohet se intensiteti i flakëve ka vënë në rrezik disa banesa. Momentalisht ndodhen 3 zjarrëfikëse në vendngjarje për të vendosur flakët nën kontroll. Zjarri ka rreth dy orë që është aktiv, ndërsa zjarrfikëset po hasin vështirësi për ta fikur për shkak […]

Vazhdo të lexosh

Aksident në aksin Fushë Krujë-Milot. Një i vdekur

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur sot në aksin Fushë Krujë-Milot. Ngjarja e rëndë ndodhi sot, ndërsa viktimë ngeli një kalimtar. Mësohet se përplasja ka rezultuar fatal për një 40-vjeçar, identiteti i të cilit nuk dihet ende. Pavarësisht se shoferi i mjetit e dërgoi në spital, i plagosuri fatkeqësisht humbi jetën. Sakaq, policia ka shoqëruar […]

Vazhdo të lexosh