VIDEO/ Kryeqyteti “vishet” sërish bardheblu

Ndryshojnë protagonistët, por jo përfundimi, kryeqyteti mbetet bardheblu, me Tiranën që feston sërish në derbi. 13,500 tifozë në “Air Albania” shijuan një sfidë të fortë, të luftuar për çdo top, por në fund ai që bëri diferencën ishte Redon Xhixha, autor i një “dopietë”. Fati dukej si ishte me bardheblutë teksa gjyqtari i takimit me […]

Vazhdo të lexosh

65-vjeçari tenton të përdhunojë 50-vjeçaren në Durrës

Njoftimi i Policisë: Finalizohet nga Stacioni i Policisë Manzë, operacioni policor i koduar “Perëndimi”. Tentoi të kryente marrëdhënie seksuale me dhunë me një 50-vjeçare nga Durrësi dhe u largua menjëherë për t’i shpëtuar Policisë, kapet dhe vihet në pranga 65-vjeçari. Gjatë kontrollit në banesën e të arrestuarit, Policia gjeti dhe sekuestroi 2 kg kanabis në […]

Vazhdo të lexosh

Bordi i Transparencës publikon çmimet e reja

Bordi i Transparencës ka publikuar çmimet e reja [për hidrokarburet në vend. Sipas njoftimit, çmimet e naftës dhe të benzinës janë ulur, ndërsa çmimi i gazit ka mbetur i njëjtë. Bordi njofton se çmimi i naftës për shitjen me pakicë, nga 229 lekë/litri, është bërë 223 lekë/litri. Sa i përket çmimit të benzinës, nga 203 […]

Vazhdo të lexosh

Po unë ku do ha bukë…

Zhaneta Barxhaj Në ditët e ftohta nis e ndjehet më tepër ulërima e urisë, zorrëve të këtij vendi barkplasur.Sheh sesi shtohen fytyrat e trishtuara, të nxira nga i ftohti e shpesh edhe nga palarësia. Sigurisht, uji dhe sapuni po kthehen në mjete luksi për një pjesë të mirë të shoqërisë. Me shumë të drejtë lexoj […]

Vazhdo të lexosh

BIRN: Kompania e lidhur me zyrtarin e PS ndërtoi kate pallati “pa leje” në zemër të Tiranës

Fushata e debatueshme e qeverisë në denoncimin e shtesave pa leje në kullat e ndërtuara në Tiranë vijoi të premten me denoncimin e ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi te një pallat 13-katësh pranë rrugës “Myslym Shyri” në Tiranë. Nëpërmjet një video të regjistruar, por që u transmetua sikur ishte ‘live’ në faqen e kryeministrit Edi […]

Vazhdo të lexosh

Një tjetër kullë në qendër!

Një tjetër kullë do të ndërtohet në qendër të Tiranës. Sot po zhvillohet konkursi ndërkombëtar për projektin fitues midis 5 kompani arkitekturore për ndërtimin e “Tirana Multictional Center”. Me anë të një postimi në Facebook, Rama shkruan se konkursi bën të gjithë mes 5 studiove prestigjoze të arkitekturës bashkëkohore. Po ashtu, ai ka theksuar se kjo ndërtesë do […]

Vazhdo të lexosh

Jorida Tabaku takon senatoren amerikane

Deputetja demokrate Jorida Tabaku është takuar me senatoren amerikane Jeanne Shaheen. Tabaku shkruan se senatorja është një nga zërat më të fortë të rritjes së pranisë së SHBA në rajon në fushën e investimeve dhe projekteve të qëndrueshme ekonomike. “Kënaqësi takimi me senatoren Shaheen, anëtare e KPJ në Senat dhe njëkohësisht kryetare e nënkomisionit të […]

Vazhdo të lexosh

Kryemadhi-Ramës: “A i ka referuar qeveria shqiptare 3 inceneratorët dhe Klodian Zoton në Prokurori për evazion fiskal?”

Deputetja e Partisë së Lirisë Monika Kryemadhi i është drejtuar sot me një pyetje kryeministrit Edi Rama për inceneratorët. Kryemadhi pyet Ramën nëse 3 inceneratorët dhe Klodian Zoto janë referuar në prokurori për evazion fiskal. “Një pyetje shkurt që duhet t’i përgjigjet KM: A i ka referuar Qeveria Shqiptare 3 inceneratorët dhe Klodian Zoton në […]

Vazhdo të lexosh

Si shiste drogë me SMS dhe Instagram banda e “Eskos”

Mediat greke kanë zbardhur detaje të reja nga mënyra sesi banda e Esmin Ferhatit (Eskos) kontrollonte trafikun e lëndëve narkotike në një pjesë të Athinës, më konkretisht pranë Universitetit Politkenik “Zografou” ku edhe kishin bazën e tyre. Bisedat midis anëtarëve të bandës realizoheshin në rrjetet sociale dhe në telefon pa u shqetësuar aspak për gjuhën […]

Vazhdo të lexosh

Forcat speciale kapin rusin e shumëkërkuar në Durrës

FAST Albania në bashkëpunim me Interpol Tirana dhe dhe Interpol Wiesbaden,Gjermani arrestuan një 28-vjeçar të shumëkërkuar. Ai është një i ri me shtetësi ruse që ishte shpallur në kërkim nga shteti gjerman me akuzën e trafikut të lëndëve narkotike. “Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet gjermane,  pasi Gjykata e Kempten, Bavari, i […]

Vazhdo të lexosh

Interes maksimal për derbin Partizani-Tirana

Partizani ka publikuar prej ditësh çmimet e biletave për derbin e së dielës ndaj Tiranës në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”. Biletat në tribunat pas portave kushtojnë 500 lekë të rinj, teksa ajo përballë 1000 lekë të rinj. Biletat në tribunën qendrore kushtojnë 3000, 4000 dhe 5000 mijë lekë të rinj, teksa mund t’i […]

Vazhdo të lexosh

Berisha ‘dush të ftohtë’ anëtarëve të Këshillit Kombëtar: Ne në këto kushte fitore nuk shohim. Ku jeni?

Ish kryeministri Sali Berisha në një mbledhje me anëtarët e Këshillit Kombëtar të PD ka pranuar për herë të parë hapur se situata brenda partisë nuk është e mirë dhe duhet ndryshuar me urgjencë për të dalë në përballje me qeverinë në zgjedhjet e ardhshme. “Kam marrë gjatë gjithië kohës informacione dhe juu garantoj që […]

Vazhdo të lexosh

Sekuestrohet 1 kg kokainë në Maminas, arrestohen 2 persona (Emrat)

Sekuestrohet rreth 1 kilogram lëndë e dyshuar narkotike kokainë. Finalizohet nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë, operacioni policor i koduar “White pack”. Vihen në pranga 2 bashkëpunëtorë, shpallet në kërkim 23-vjeçari që do të merrte pakon me lëndë narkotike. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve të DVP Tiranë, në vijim të […]

Vazhdo të lexosh