SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Në kulmin e sezonit turistik, IKMT nis shembjen e ndërtimve pa leje në Vlorë

Në kulmin e sezonit turistik, IKMT  ka nisur aksionin për shembjen e disa ndërtimeve pa leje në Vlorë.

Mësohet se ndërtesat do të shemben në kuadër të projektit Lungomare 3, ndërkohë që aksionin vjen në një kohë kur është kulmi i sezonit turistik.

IKMT ndalesën e parë e ka pasur në Radhimë, por dhe në Orikum, ku do të shemben 3 beach bare. Sakaq, ky aksion do të prekë edhe objekte të mëdha.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?