SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Rindërtohet spitali i Mirditës, Rama: Do shërbejë për 50 mijë banorë!

Spitali i Mirditës është rindërtuar për të ofruar shërbime shëndetësore për banorët e kësaj zone.

Kryeministri Rama ka publikuar një video në rrjetet sociale që tregon pamjet nga ky spital i cili do u shërbejë 50 mijë banorëve.

“Mirëmëngjesi dhe me Spitalin e rilindur të Mirditës, një tjetër investim me rëndësi në shëndetësi, i cili do të ofrojë shërbim shëndetësor për rreth 50 mijë banorë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama

Gjithashtu kryeministri Rama ka njoftuar se gjimnazi i ri “Shefqet Guzi” në Gramsh është drejt përfundimit dhe kjo shkollë sipas tij do të garantojë standardet më të mira për 430 nxënës dhe mësues.

“Drejt përfundimit edhe gjimnazi i ri “Shefqet Guzi” në Gramsh, falë financimit të Ministrisë së Arsimit dhe Sportit. Kjo shkollë e re, që do të garantojë standardet më të mira për 430 nxënës dhe mësues, është një nga  objektet arsimore që përfundojnë këtë vit”, shkruan Rama.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?