SPRINT NEWS ALBANIA

Politike

Çuçi: Ja pse nuk mund të futet mocioni me debat për ‘Xibrakën’

Pas akuzave të Bardhit se Kuvendi po shkel procedurat me mosfutjen në rend të ditës së mocionit me debat për Xibrakën, vjen reagimi nga kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Blendi Çuçi.

Ai tha se nuk mund të pranohet kjo çështje, pasi është ezauruar.

“Ne nuk pranuam as rendin e ditën për ta diskutuar këtë çështje sepse është e ezauruar gjerësisht nga drejtësia dhe Kuvendi. Në kërkesën e grupit duken qartë referencat që nga grupi Habilaj që është hetuar dhe marrë vendime nga drejtësia italian, për të vijuar me Xibrakën për të cilën ka një vendim i formës së prerë. Për këto çështje është bërë edhe një debat për këto çështje, madje kemi pasur edhe një komision hetimor. Për ne nuk ekziston më kjo çështje.”, tha ai.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?