Rajoni

Sulm i armatosur në komisariatin përballë portës C të Pallatit të Drejtësisë të Stambollit në Çaglayan.

Një sulm i armatosur është kryer në komisariatin përballë portës C të Pallatit të Drejtësisë të Stambollit në Çaglayan.

Si pasojë e atentatit ka ndodhur një pëplasje e përgjakshme në vendngjarje. Të plagosur mbetën 2 efektivë policie, si dhe janë vrarë 2 agresorët.

Ministri i Punëve të Brendshme Ali Yerlikaya, duke bërë një deklaratë për incidentin, tha; “Dy sulmuesit, 1 grua dhe 1 burrë, u neutralizuan, ndërsa 5 persona, mes tyre 3 policë, u plagosën. U konstatua se autorët e neutralizuar të quajtur EY dhe PB ishin anëtarë të organizatës terroriste DHKP/C”.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania