BotaStil/Jetë

VIDEO/ Kishte probleme me stomakun, modelja merr flakë…

Sipas New York Post, gruaja, e cila punon si modele dhe me emrin artistik Game, kishte vizituar një klinikë në Bangkok për të provuar Phao Ya, një teknikë tradicionale për trajtimin e çrregullimeve të stomakut që përfshin djegien e bimëve mbi pacientin. Ky trajtim supozohet të ndihmojë në lehtësimin e problemeve të tretjes, dhimbjeve të periodave dhe çrregullimeve të tjera të stomakut.

Në video, Game fillimisht shihet e shtrirë me një përzierje bimore të përhapur mbi stomak. Disa çaste më vonë përvoja e saj kthehet në një makth pasi zjarri që një anëtar i stafit ndez mbi barishtet përhapet në rrobat e saj dhe e përfshiu atë në flakë. Pamjet e publikuara janë të frikshme, pasi tregojnë gruan duke bërtitur nga dhimbja teksa bie në dysheme, ndërsa punonjësit e klinikës, së bashku me të dashurin e saj që ndodhej në dhomë për mbështetje, përpiqen të furishëm të shuajnë flakët në trupin e saj.

Një zëdhënës i Ministrisë së Shëndetësisë të Tajlandës tha se kjo është hera e parë që është bërë një ankesë në lidhje me trajtimin tradicional Phao Ya dhe se një hetim është nisur për incidentin.

Top Channel
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania