ArtKulture

Grupi ikon i Rock-ut përmbyll karrierën në koncertin e fundit

Anëtarët e KISS luajtën shfaqjen e fundit të turneut të tyre të lamtumirës të shtunën mbrëma. Grupi ikonë amerikan i rock-ut përfundoi turneun e tyre “End of the Road” me një koncert final, kulmi i 50 viteve turne, në Madison Square Garden në New York.

Themeluesit Paul Stanley dhe Gene Simmons, si dhe kitaristi Tommy Thayer dhe bateristi Eric Singer u ngjitën në skenë, duke interpretuar këngë klasike si “I Love It Loud” dhe “Beth”.

Në fund të shfaqjes, muzikantët u larguan nga skena dhe avatarët e tyre X zunë vendet e tyre për të performuar “God Give Rock and Roll To You”.

Grupi publikoi gjithashtu një video në kanalin e tyre zyrtar në YouTube që tregon muzikantët me kostume për kapjen e lëvizjeve të përdorura për të krijuar avatarët X, si dhe vetë avatarët duke performuar.

“Grupi meriton të jetojë sepse grupi është më i madh se ne,” thotë frontmeni Paul Stanley në video.

Avatarët u krijuan përmes një partneriteti me Pophouse Entertainment Group, sipas një njoftimi për lajmet nga kompania . Kompania suedeze thotë se KISS është grupi i parë amerikan që adopton modelet dixhitale.

Transformimi i grupit në avatarë do të sigurojë përjetësimin e tyre, duke i shtyrë kufijtë e performancave rock and roll, siç kanë bërë KISS gjatë gjithë karrierës së tyre deri më sot.” thuhet në njoftimin e lajmeve.

Pophouse tha gjithashtu se KISS do të vazhdojë të performojë në qasjen e imazheve teknologjike për “dekadat e ardhshme”.

Avatarët u krijuan nga kompania e efekteve vizuale Industrial Light & Magic e themeluar nga George Lucas, sipas njoftimit të lajmeve.

Ne mund të jemi përgjithmonë të rinj dhe përgjithmonë ikonë duke na çuar në vende që nuk i kemi ëndërruar kurrë më parë.” tha Gene Simmons, sipas publikimit, thuhet në media.

Teknologjia do ta bëjë Paulin të kërcejë më lart se sa ka bërë ndonjëherë më parë.

KISS ndjek grupin suedez ABBA, i cili ka organizuar koncertet e veta me avatarë X. Pophouse thotë se ka punuar me ABBA si dhe Avicii dhe Suedisht House Mafia.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania