BotaRajoni

Tërmet i fortë në Itali

Një tërmet me magnitudë 4 është regjistruar sot në orën 17:17 në rajonin Marche të Italisë. Tërmeti me epiqendër 3 kilometra nga Montelparo, në provincën e Fermos ra në një thellësi prej 21.6 kilometrash.

Tërmeti është ndjerë dukshëm në komunat fqinje, deri në Macerata, Civitanova Marche, por edhe Ascoli Piceno dhe San Benedetto del Tronto.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania