SPRINT NEWS ALBANIA

Shkrime

PD nuk i ka fituar asnjëherë zgjedhjet e vetme që prej 92-shit.

Nga Sokrat Turtulli

Per te thene nje vertete te madhe. PD nuk ka fituar asnjehere zgjedhjet e vetme qe prej 92-shit. Në 96-en i fituam ashtu si i fituam dhe më 97-en i humbem ashtu si i humbem.

Më 2005 i fituam vetem në saj te perçarjes se socialisteve dhe krijimit te LSI. Më 2009-ën në kulmin e fuqise së PD per te gjitha ato ç’ka beri, serish i erdhi ne ndihme LSI per te formuar qeverine. Më 2013 i humbem dhe ju e dini si i humbem dhe sa thelle i humbem.

Nuk besoj se nuk e dini se, pas humbjes se zgjedhjeve, mē 2013-en, PD ishte nje grope e madhe dhe te gjithe ata qe duhet te mbanin pergjegjesi per humbjen(ministra dhe drejtore), u vetërehatuan kur Berisha mori persiper gjithe pasojat e humbjes.

Dhe jo aq, por ju sulen PD per ta bere copa copa që në nomentin kur nuk e panë veten me karrige pas sume.

Ndaj te dashur demokrate shtrini kembet sa keni jorganin dhe nese nuk futeni te gjithe nen nje jorgan, ta dini se plevitia ka per t’ju mberthyer rrugeve…

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?