Ekzekutimi ma*fioz i 6 personave në Greqi/ Publikohen FOTOT dhe EMRAT e viktimave, mesazhi: Do hakmerremi!

Bota Rajoni

Hetimi është në proces për profilizimin e plotë të gjashtë personave që u ekzekutuan në Luca pasditen e së hënës së kaluar. Policia ka nisur të hetojë mbi celularët e viktimave si dhe provat e gjetura në shtëpinë që kishin marrë me qira pranë vendit ku ndodhi masakra.

Viktimat thuhet se kishin mesazhe të shkruara në turqisht në telefonat e tyre celularë, dhe policia po analizon përmbajtjen e tyre për të përcaktuar se me kë po flisnin dhe nëse dikush i kishte informuar se ata ishin shënjestruar nga një grup kriminal rival.


 

 

 

Mirëpo, nga gjetjet në veturë, valixhet dhe sendet e tjera personale të gjetura, mund të konstatohet se të gjashtët po përgatiteshin të largoheshin menjëherë nga vendi. Brenda shtëpisë ku jetonin në Artemisa nuk u gjetën as armë, as drogë dhe asnjë element tjetër që “tregon” në një drejtim të caktuar, përveç disa sendeve personale që do të vlerësohen në nivel ADN.

Ekzekutimi mafioz i 6 personave në Greqi/ Publikohen FOTOT dhe EMRAT e

Gazeta Milliyet ka publikuar një foto në të cilën pretendon se personat e paraqitur janë gjashtë ata që u vranë në pritën vrastare. Sipas publikimit, ata janë Doruk Ersu Büyüktunç, Abdurrahman Tekrü, Ömer Kanza, Ozan Kaan Tozlu, Barış Çağan dhe Burak Tahmaz. Gazeta turke citon një postim në një llogari në TikTok (Red Kit gêntesi) me foton e të gjashtëve dhe mesazhin “ne hakmerremi”.

Siç u bë e ditur dje, gjashtë personat që u ekzekutuan dyshohet se i përkasin grupit kriminal të kryemafiozit Baris Boyoun dhe janë në konflikt me një rrjet kriminal rival.

Oficerët e policisë po shqyrtojnë mundësinë që ekzekutimi në Lucha të lidhet me një vrasje të ndodhur në Francë me viktimat e dy turqve që ishin anëtarë të njërit prej dy grupeve. Pas vrasjes, sipas informacioneve, autorët dyshohet se janë larguar nga Franca dhe kanë ardhur në Greqi për të gjetur strehim.

Ndaj policia po shqyrton mundësinë që autorët e kësaj vrasjeje të ndodhur në atë kohë në Francë të jenë ndër viktimat e sulmit të djeshëm dhe të ekzekutohen nga anëtarë të rrjetit rival kriminal për hakmarrje./Dosja.al

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?