Manja takohet me diplomatin amerikan: Në fokus, reforma në drejtësi

Aktualitet

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, ka zhvilluar ditën e sotme një takim me të ngarkuarin me punë të Ambasadës Amerikane në Tiranë, David Wisner.

Mund të jetë një imazh i 9 persona

Bëhet me dije se gjatë fjalës së tij, ministri Manja e uroi për misionin e tij dhe i shprehu mirënjohjen për mbështetjen që Shtetet e Bashkuara të Amerikës japin për Shqipërinë.

Sipas njoftimit nga Ministria e Drejtësisë, gjatë takimit u diskutua thellësisht për reformën në drejtësi, mbrojtjen e demokracisë, forcimin e ekonomisë etj. Ndërsa diplomati amerikan  shprehu mbështetjen e palëkundur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për vendin tonë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?