Përplasje e madhe me armë në Greqi, dyshohet se janë shqiptarë

Rajoni

Nje perleshje me armë midis grupeve per larje hesapesj ka ndodhur pak më parë në Athinë.

Sipas CNN grek, kanë mbetur te vrare 6 persona dhe dyshohet se janë shqiptare. 5 persona jane gjetur te vrare brenda makinës ndersa nje tjeter jashte saj.

Alarmi është ngritur në policinë greke pasi pasditen e së hënës ka ndodhur një masakër me armë zjarri në zonën e Artemidës ku mbetën të vdekur gjashtë persona. Protothema shkruan se sipas informacioneve të para bëhet fjalë për një larje hesapesh në të cilën janë gjetur të qëlluar me armë zjarri gjashtë persona.

 

Vijon…

Total 2 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?