Osmani reagon pas takimit me Ramën: Biseduam rreth aspiratës së përbashkët evropiane

Politike

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar pas takimit që zhvilloi me kryeministrin Edi Rama në Kryeministri.


Përmes një postimi në rrjetet sociale, Osmani ka postuar fotot e takimit, teksa zbardhe edhe detaje nga biseda, ku shkruan se me Ramën kanë diskutuar rreth aspiratës së përbashkët evropiane të të dyja vendeve.

“Me Kryeministrin Edi Rama pata një bisedë përmbajtësore rreth aspiratës së përbashkët evropiane të Kosovës dhe Shqipërisë. Duke punuar së bashku, Kosova dhe Shqipëria mund të hapin rrugën për një të ardhme më të ndritshme dhe më të integruar.”, shkruan Osmani.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?