Kush janë 9 ministrat që nuk u prekën nga “reforma” e kryeministrit Rama

Aktualitet

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot ndryshimin e kabinetit qeveritar në  7 ministri. Por ndërkohë nuk u prekën 9 ministra. Konkretisht, Belinda Balluku, Taulant Balla, Ulsi Manja, Niko Peleshi, Elva Margariti, Elisa Spiropali, Majlinda Dhuka, Mirela Kumbaro dhe Bora Muzhaqi.

37845cbf 024b 4b94 9ff2 C306f8fc4ce6

Në asamblenë e PS, Rama njoftoi emrat e rinj të 7 ministrive.

Ministër i Financave dhe Ekonomisë, Ervin Mete

Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani

Ministre e Sportit dhe Arsimit, Ogerta Manastirliu

Ministre e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Anila Denaj

Ministrisë i Shëndetësisë, Albana Kociu

Ministri Shteti për Sipërmarrjen dhe Biznesin, Delina Ibrahimaj

Ministër Shteti për Pushtetin Vendor, Arbjan Mazniku

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?