Rama inspektim tek ‘Shefqet Ndroqi’: Koncesioni i sterilizimit ka ulur infeksionet post-operatore

Aktualitet

Kryeministri Edi Rama, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë spitalin Universitar ‘Shefqet Ndroqi’. Gjatë bashkëbisedimeve me mjekët, Rama shprehet se standardi i ri ka krijuar uljen e fenomenit të vjetër të infeksioneve post-operatore , duke shtuar se i ka kursyer shtetit dhjetëra miliona euro,.

“Hetimi i SPAK-ut për abuzime të mundshme në procesin e ndërtimit të këtij Partneriteti Publik Privat, nuk e cënon aspak suksesin e prekshëm të kësaj nisme madhore të qeverisë shqiptare për Rilindjen e Shëndetësisë, por siguron që askush të mos mbetet i pandëshkuar nëse ia bën me hile shtetit dhe popullit shqiptar, duke nxjerrë përfitime vetjake të paligjshme gjatë kryerjes së detyrës në punën për qëllimin e përbashkët”, ka thënë më tej Rama.

 

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?