Alarmante në plazhe! Shfaqet kandili i detit vdekjeprurës

Bota

Shfaqja e kandilit të detit helmues përgjatë bregdetit jugor të vendit, po shkakton shqetësim në Spanjë.


Spanjollët e quajnë “Njeriu i luftës”, dhe rezultati i paraqitjes së tij është mbyllja e shumë plazheve në jug të vendit.

Kandili përdor tentakulat helmuese, për të paralizuar viktimën e tij dhe ky helm ka rezultuar fatal për njerëzit. Autoritet po marrin masa për largimi ne kësaj specie nga bregdeti për të mundësuar sërish hapjen, nëse plazhi do jetë i sigurt për pushuesin.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?