SPRINT NEWS ALBANIA

Bota

Lufta në Ukrainë, raportohen shpërthime pranë portit më të madh rus

Autoritetet në Novorossiysk, vendin ku edhe u raportuan shpërthimet, konfirmuan se pas kësaj ngjarjeje kanë shtuar forcat e sigurisë.

Ndërkohë, Novorossiysk është një nga portet më të rëndësishme të Rusisë në Detin e Zi.

Mediat e huaja shkruajnë se lufta në Ukrainë vijon të mbetet shqetësuese, pavarësisht thirrjeve të ndërkombëtarëve që dy liderët, presidenti rus Vladimir Putin dhe Presidenti ukrainas të bisedojnë mes tyre dhe të arrijnë marrëveshjen e paqes.

Së fundmi Ukraina ka zhvilluar sulme me dron në Moskë si kundërpërgjigje të sulmeve të njëpasnjëshme ruse.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?