SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetBota

E rëndë, vr*itet me thikë 33-vjeçari shqiptar në Angli, plagoset një tjetër (EMRI-FOTO)

Vritet me thikë 33-vjeçari shqiptar në Angli, plagoset një tjetër/ DETAJE – EMRI

Një 33-vjeçar shqiptar është vrarë me thikë mëngjesin e 27 Korrikut në Wolverhampton, Angli. Jetmir Pemaj vdiq pasi u plagos rëndë në një goditje të dyfishtë me thikë në Harrow Street, Whitmore Reans.Në sulmin ku ai mbeti i vrarë u plagos rëndë edhe një 20-vjeçar. Por identiteti i këtij të fundit nuk është bërë me dije.

Në lidhje me këtë ngjarje, autoritetet britanike kanë arrestuar Lucious Winchester, 24 vjeç, nga Quinton, Birmingham, i cili akuzohet për 2 vepra penale: vrasje dhe vrasje të mbetur në tentativë.

Vrasja e 33-vjeçarit për motive që ende nuk dihen ka tronditur fort familjen e tij. Këta të fundit e përshkruajnë Jetmirin si një djalë, vëlla dhe partner të dashur.

“Jetmiri ishte një djalë, vëlla dhe partner i dashur. Ai ishte shumë i dashur dhe do t’i mungojë shumë e gjithë familja dhe miqtë e tij,”-shkruajnë familjarët, sipas BBC.

Solares Albania-panele diellor

Lucious Winchester do të paraqitet në Gjykatën e Kurorës së Birminghamit të enjten.

Policia bën me dije se hetimi vazhdon dhe ka apeluar që të gjithë dëshmitarët të deklarojnë çfarë kanë parë.

Total 1 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?