SPRINT NEWS ALBANIA

Bota

Avionit i shpërthen goma në ulje, panik te 190 pasagjerët në bord


Goma e një Boeing 757 Delta shpërtheu në flakë ndërsa ulej në një aeroport të Atlantës të mërkurën, duke shkaktuar evakuimin e menjëhershëm të të gjithë 190 pasagjerëve, tha Administrata Federale e Aviacionit.

 

“Ekipi i Delta ishte jashtëzakonisht i organizuar dhe profesional, nuk kishte panik”, tha Bruce Campbell, personi që publikoi pamjet nga vendi i ngjarjes.

“Ka ndoshta 100 personel të sigurisë dhe 20 automjete këtu, kështu që reagimi ka qenë i mahnitshëm,” shtoi ai.

Në një deklaratë, linja ajrore tha se vlerëson përpjekjet e ekuipazhit të fluturimit në Aeroportin Ndërkombëtar Hartsfield-Jackson Atlanta për uljen e sigurt të avionit.

Ai gjithashtu u ka kërkuar falje pasagjerëve për shqetësimin.

/abcnews.al

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?