SPRINT NEWS ALBANIA

Sport

Partizani dështon në Champions League, mposhten 2 me 0 nga Bate Borisov

Partizani dështon të bëj mrekullinë dhe të kalojë turin e parë të Champions League. Kampionët e Shqipërisë u eliminuan që në këtë raund pas humbjes 2-0 përballë Bate Borisov.Të kuqtë kishin shpresa për të vijuar më tej pas barazimit 1-1 në takimin e parë, por dështuan në 90 minutëshin e luajtur në Hungari. Me rezultatin e përgjithshëm, 3-1 ata i japin fund aventurës në Champions League, por jo asaj Europiane. Partizani do mbetet pjesë e Kupave të UEFA-s, në Conference League, ku do vijojë rrugëtimin në turin e dytë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?