SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

VIDEO/ Belind Këlliçi paralajmëron arrestimin e Veliajt: Tigri ra në çark. Veliaj po bën nxemjen”

Ish-kandidati i opozitës për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi ka publikuar në faqen e tij në “FB” një video te Komisionit Hetimor, ku Arben Ahmetaj pyetet për lidhjet me Mirel Mërtirin dhe Klodian Zoton.

 “Një vit më parë, kur në Komisionin Hetimor Parlamentar për çështjen e inceneratorëve dëgjonim sesi Arben Ahmetaj gënjente publikisht nën betim për lidhjet e tij me Mirel Mërtirin dhe Klodian Zoton”, shkruan Këlliçi.


Më tej ai paralajmëroi dhe arrestimin e Veliajt për çështjen e inceneratorit të Tiranës, që është ende nën hetim, ndërsa prokuroria ende nuk ka marrë të pandehur.

“Tigri ra në çark. Veliaj po bën nxemjen”, shprehet ai.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?