Rama: SHBA dhe BE-ja kanë tërësisht të drejtë dhe Albini e ka gabim

Aktualitet Politike

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka zhvillur një intervstë për median prestigjioze britanike “BBC News”.

Teksa i është thënë se homogu i tij i Kosovës “Albin Kurti ka deklaruar se Perëndimi po e mban me të mirë Serbinë dhe se reagimi nga ShBA-ja dhe Mbretëria e Bashkuar ka qenë një trysni e tepruar mbi Kosovën”, Kryeministri Rama ka thënë: Kam bindjen se ShBA-ja dhe BE-ja kanë tërësisht të drejtë dhe Albini e ka gabim këtu, sepse nuk po përpiqen ta mbajnë Serbinë me të mirë, po përpiqen që më në fund ta çojnë Kosovën në një tjetër nivel.

Kryeministri Rama ka thënë se të dyja palët, Aleksandër Vuçiç dhe Albin Kurti duhet të ulen njëherë e mirë dhe të arrijnë marëveshje dhe ta zbatojnë atë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?