Kë do të zgjidhje për kryetar të PD-së? Zekthi: Duhet një garë e ndershme për kreun e partisë

Politike

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Fitim Zekthi u shpreh se nëse do zgjidhte  një emër për kryetar të partisë do ishte mes Alibeajt dhe Lulzim Bashës.

Ai tha mbvrëmjen e sotme në “Zonë e Lirë” se PD-ja duhet të ketë garë të ndershme.

“Unë do zgjidhja midis Alibeajt dhe Bashës. Unë dua një PD që ha garën, që bën garë, edhe po humbet, të humbasë me garë dhe të mos i mohohet e drejta askujt.

Duhet të hapet një garë e drejtë dhe e ndershme duke mbrojtur parimet. Cilat janë parimet? Një PD konservatore, në aleancë me SHBA, që mbron liritë fetare dhe ato ekonomik”, tha Zekthi.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?