VIDEO/ Shpërthen një furgon me bombola oksigjeni në qendër të qytetit….

Bota

Një furgon me bombola oksigjeni ka shpërthyer në qendër të Milanos. Një zjarr masiv në zonën e Porta Romana, disa makina kanë marrë flakë, duke përfshirë edhe disa ndërtesa.

Një shkollë u evakuua si masë paraprake. Në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrfikëse, policia lokale dhe një ambulancë. Një kolonë e gjatë tymi të zi është e dukshme midis ndërtesave.


Flakët kanë përfshirë edhe një farmaci ngjitur dhe apartamente në një ndërtesë aty pranë. Karabinierët rrethuan zonën.

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?