Balla ironizon opozitën nga Patosi: Votoni miqtë e bilbilit, do vendosni bashkinë në gjumë

Politike

Kryetari i Grupit Parlamentar dhe njëherësh Drejtuesi politik i PS-së për qarkun e Fierit, Taulant Balla është ndalur sot në Patos ku u ka bërë thirrje qytetarëve të votojnë PS-në nëse duan që Patosi të ecë përpara sepse sipas tij është e vetmja parti që mund t’ju zgjidhë hall.

Balla nuk ka kursyer as opozitën duke thënë se nëse qytetarët i votojnë bashkia do të bjerë në gjumë

“Më 14 maj vota juaj është vendimtare për Patosin dhe për gjithë Shqipërinë. Nëse doni punë keni Fationin, nëse doni ta çoni votën dëm janë dy kandidate të tjera me të cilat nuk kam asnjë problem, se nuk janë ato problemi, por problemi i tyre janë ata që i kanë vënë.

 

Fationi është një kandidat që Edi Rama dhe Partia Socialiste e kanë sjellë për Patosin, për të vazhduar përpara shumë punë të mira që janë bërë në këto vite, por gjithashtu edhe për të realizuar ato që nuk janë bërë ende. Nëse do që bashkinë ta vësh në punë duhet t’ia japësh votën përfaqësuesve të Partisë Socialiste, nëse do që bashkinë ta vësh në gjumë kemi miqtë e bilbilit dhe iku bashkia.

Gjithashtu pajisja me certifikatë pronësie të tokës është një prej atyre detyrimeve që ne si Parti Socialiste e kemi detyrim, pasi është e pamundur që asaj toke t’i japësh vlerë ekonomike nëse nuk e ke atë certifikatë.


 

Gjithashtu ne kemi arritur disa reforma të rëndësishme, qoftë për rritjen e pensioneve apo të rritjes së pagave. Ndaj ne socialistët jemi e vetmja mundësi për të vazhduar, për të çuar përpara dhe për të zgjidhur halle. Më 14 maj votoni Fation Duro dhe Partia Socialiste, kjo është zgjedhja më e mirë, vota tek ata të tjerët është votë e çuar dëm”, tha ai.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?