Publikohet përgjimi, si i blinte votat kandidati i PS-së në Rrogozhinë.

Aktualitet

Kryebashkiaku socialist në detyrë i Rrogozhinës, Edison Memolla është përgjuar teksa paguante faturat e energjisë elektrike të qytetarëve në këmbim të votave.

Regjistrimi i një bisede telefonike mes banores së Rrogozhinës dhe kryebashkiakut është bërë në prag të zgjedhjeve të pjesshme të 6 marsit 2022.

Elektriçistët kishin shkuar në shtëpinë e zonjës për të prerë dritat pasi ajo kishte disa muaj pa paguar dhe kjo e fundit i ka kërkuar ndihmë kryebashkiakut Memolla.Gjatë bisedës telefonike kryebashkiaku i ka kërkuar të bisedojë me elektricistin të cilin e porositi të mos ia presë dritat sa të kalojë edhe muaji i zgjedhjeve.

 

Madje Memolla është shprehur i gatshëm ta paguajë ai faturën e muajit, por pasi elektricisti i ka thënë se zonja kishte 5 muaj pa paguar, kryebashkiaku ka thënë se do të komunikojë me shefin e tij.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?