SPRINT NEWS ALBANIA

Sport

Në Holandë dëgjohen thirrjet “Kosova është Serbi”

Një ngjarje skandaloze ka ndodhur në Holandë teksa në ndeshjen Twente Sparta Rotterdam në kampionatin elitar Eredivisie, spektakli i goleadës u shoqërua me skandale.


Përveç gjashtë golave që u shënuan në stadiumin “De Grolsch Veste”, në tribuna u pa flamuri i cili e karakterizon Kosovën si pjesë të Serbisë.

Një gjest i shëmtuar nga tifozët e Twentes që tregojnë edhe një herë se politika nuk duhet përfshirë kurrë në futboll dhe këtë gjë më së miri e shfaq ky akt skandaloz i cili ka për qëllim të përhap mesazh urrejtje ndaj Kosovës.

 

Në flamurin e shfaqur në tribuna nga tifozët e Twentes, shihet harta e Kosovës dhe brenda saj flamuri i Serbisë, ndërsa shkruhej “Kosova është Serbi”. /Marrë nga Newsport.al

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?