Bota

Rusia paralajmëron dëbimin e diplomatëve gjermanë

Rusia thotë se do të dëbojë diplomatët gjermanë, sipas agjencisë shtetërore ruse të lajmeve TASS.

 

Ministria e Jashtme e Rusisë tha se masa ishte një “reagim” ndaj diplomatëve të saj që po dëboheshin nga Berlini.

“Si reagim ndaj veprimeve armiqësore të Berlinit, pala ruse vendosi të pasqyrojë dëbimin e diplomatëve gjermanë nga Rusia, si dhe të kufizojë ndjeshëm numrin maksimal të punonjësve të misioneve diplomatike gjermane në vendin tonë”, thuhet në deklaratë. TASS, lexoni.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?