Cikloni i fortë godet Australinë, era arrin shpejtësinë 288 km/h

Bota

Nuk ka raportime për viktim. “Ne nuk kemi marrë asnjë kërkesë për ndihmë,” tha zëdhënësi i shërbimeve të urgjencës Peter Shotton për ABC.

Pronarët e një karburanti dhe parku karvanesh në Pardoo thanë në një postim në rrjetet sociale se biznesi i tyre ishte dëmtuar rëndë.

Ky është një rekord për Australinë, ku shpejtësia më e lartë e erës e regjistruar ndonjëherë ishte 194 kilometra në orë gjatë kalimit të Ciklonit George në vitin 2007. Shërbimet e urgjencës mbajtën një alarm të kuq në zonat nëpër të cilat ka gjasa të kalojë cikloni.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?