Pse ambasadorja Yuri Kim zgjodhi Shkodrën për të fol për zgjedhjet e 14 majit?

Aktualitet
🇦🇱 Ambasadorja e SHBA Yuri Kim bisedoi me korrespondentin e Zërit të Amerikës Pëllumb Sulo në Shkodër dhe përsëriti qëndrimin e SHBA për rëndësinë e zgjedhjeve të mbajtura në përputhje me normat dhe standardet ndërkombëtare, për kandidatët e pastër dhe rekomandimet e ODIHR-it. Ndiqni Zërin e Amerikës sonte në orën 6 pasdite për ta dëgjuar.
🇺🇸 U.S. Ambassador Yuri Kim talked to VOA correspondent Pëllumb Sulo in Shkodra and reiterated the U.S. position on the importance of elections held in accordance with international norms and standards, clean candidates, and ODIHR recommendations. Tune in to VOA at 6 p.m. tonight to listen.
Mund të jetë një imazh i 4 persona, njerëz të ulur dhe ambiente të brendshme
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?