Putin: Rusia dhe Kina nuk po krijojnë një aleancë ushtarake

Bota

“Ne nuk po krijojmë një aleancë ushtarake me Kinën,” tha Putin, shkruan Interfax. “Po, ne bashkëpunojmë në fushën ushtarako-teknike. Nuk e fshehim. Gjithçka është transparente, nuk ka sekret”, shtoi ai.

Përkundrazi, presidenti rus vlerësoi se vendet perëndimore, SHBA dhe NATO po përpiqen të krijojnë më shumë aleanca globale.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?