Rama takim me “London School of Economics”: Të krijojmë “Task Force” të përbashkët për…

Aktualitet

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë zyrtare në Londër, ku ka takuar përfaqësues të “London School of Economics”.

Sipas tij, qëllimi është krijimi i një “Task Force” të përbashkët për të drejtat e punonjësve, kontratat e përbashkëta të punës, arsimin profesional dhe politikat rreth emigrimit.

“Në prestigjiozen London School of Economics për të krijuar një “Task Force” të përbashkët për të drejtat e punonjësve, kontratat e përbashkëta të punës, arsimin profesional dhe politikat rreth emigrimit”, shkruan Rama.

 


Gjatë qëndrimit të tij në Mbretërinë e Bashkuar, Rama do të takohet dhe me kryeministrin Rishi Sunak, për të diskutuar për emigracionin e paligjshëm.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?