Berisha uron shqiptarët me rastin e festës së Sulltan Novruzit.

Aktualitet

Të dashur miq,

Gëzuar ditën e Sulltan Novruzit!

Bektashinjve shqiptarë ju uroj nga zemra gëzuar ditën e madhe dhe të bekuar, Sulltan Novruzin.

Kjo ditë për bektashinjtë dhe mbarë besimtarët e Zotit, është ditë besimi, mbarësie dhe shprese.

Për të gjithë ne, ditë e lindjes, jetës dhe shpresës së pashuar! Le të urojmë që Sulltan Novruzi tjetër të na gjejë më mirë në paqe, harmoni dhe pa monizmin e narkoshtetin e Sulltan Salep Surrelit!

Gëzuar! sb

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?