Hidhet shorti i Champions League/ Tre skuadra italiane në çerekfinale…

Sport

Champions League hedh shortin e fazës çerekfinale, me tetë skuadrat që do të kërkojnë t’i shkojnë deri në fund, me finalen që do të luhet në stadiumin “Ataturk” të Stambollit më 10 qershor.

Pas 17 vitesh, janë kualifikuar 3 skuadra italiane në fazën çerekfinale dhe kjo e bën interesante. Milan, Inter, Napoli kanë mbajtur lart flamurin axurr për këtë sezon.Interesant fakti, si rrallëherë në shekullin e ri, është vetëm një ekip spanjoll, Real Madrid, rekordmeni i Champions League me 14 trofe. Premier League përfaqësohet nga dy ekipe, Manchester City dhe Chelsea. Plotësohet tetëshja e skuadra me Bayern Munchen dhe Benfica.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?