Habitet mjeksia në Londër, shqiptari e ka zemrën në krahun e djathtë

Bota

Një pacient shqiptar është paraqitur në një spital të Londrës me disa ankesa shëndetësore ndërsa është zbuluar se zemrën e kishte në krahun e djathtë si dhe organet kanë qenë të vendosura në të kundërt.


Rasti është zbuluar nga kardiokirurgu i njohur shqiptar, Kristo Papa i cili punon në Londër. Sipas doktorit, pacienti i cili është i moshës 29-vjeçare, është konstatuar me Destrocardia dhe Inversione të organeve të  barkut nga e majta, shkruan “Ora news”.

Ky është ndër rastet e rralla në botë ndërkohë që për të riun kanë nisur shqetësimet e para  Shëndetësore.

Sipas doktorit, në të gjithë botën mund të jenë vetëm 5 raste njerëzish që kanë këtë lloj anomalie trupore. Papa është shprehur se do ta ndjekë hap pas hapi rastin e të riut i cili aktualisht vijon normalisht punën e tij.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?