Rama: Mbi 164 mijë fëmijë kanë përfituar bonusin e bebes

Aktualitet

Kryeministri Edi Rama thotë se mbi 164 mijë fëmijë kanë përfituar bonusin e bebes.

Shifrat i ka bërë me dije përmes një postimi në Facebook, teksa shton se përfitimet nga ky bonues kanë nisur që prej Janarit të vitit 2019.

MIRËMËNGJES 😇

dhe me kënaqësinë që deri tani kemi mbështetur mbi 164 MIJË fëmijë që kanë përfituar bonusin e bebes nga janari 2019, ju uroj një të diel të mbarë🙏

“Mirëmëngjesi dhe me kënaqësinë që deri tani kemi mbështetur mbi 164 mijë fëmijë që kanë përfituar bonusin e bebes nga janari 2019, ju uroj një të diel të mbarë”, shkruan Rama.

Qeveria mbështet me 40,000 lekë për fëmijën e parë, 80,000 lekë për fëmijën e dytë dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?